Pípač - Tempo Trainer

5. března 2012 v 19:47 | Pižlík1 |  Starosti všedního dne
Před více jak dvěma lety jsem si koupila Tempo Trainer, šikovnou elektronickou pomůcku k plavání - malý metronom. I když jsem zaplatila téměř tisícovku, nikdy jsem toho nelitovala a byla z nového přístroje přímo nadšená. Jak funguje? Při zapnutí vysílá zvukový signál (malé pípnutí) v nastaveném intervalu, kdy mám dát ruku vpřed. Impulsy se dají měnit po setinách vteřiny. Bohužel se nedá vyměnit baterie, takže při vybití se může vyhodit. Dříve jsem ho používala hodně, v současnosti jsem ho třičtvrtě roku nazapínala. Přesto ho nosím v pouzdře společně s brýlemi na plavání. (Připevňuje se za gumičku na brýle). Když jsme byli před týdnem na dovolené, položila jsem tašku s plaveckými věcmi do koupelny. V noci se mi zdálo, že jdu lesem a objevuji časovanou bombu, vydávající signál. Bylo to tak intenzivní, až mě to probudilo. S úžasem jsem zjistila, že nepípá bomba, ale něco v koupelně. Došlo mi, že se Tempo Trainer sám aktivoval a začal vydávat zvukové impulsy. Po dlouhých deseti minutách se mi pípající hračičku podařilo vypnout. Druhý den odpoledne se opět zapnul a já přemýšlela, že ho někam zahodím do koše.

No jo, jenže on může klidně pípat třeba ještě 10, 20, 30 nebo i 40 hodin, než zkolabuje a pak zkolabuju já při představě, že náhodný kolemjdoucí přivolá policii kvůli podezřelému zvuku. Ještě bych mohla být stíhaná za obecné ohrožení. Jsem rozhodnutá. Ještě jednou se zapne a poletí do Labe.
Když jsem si ho poprvé připevnila za brýle, řekla jsem nadšeně Petrovi: "To je, co!". A on mi opověděl: "No, to tedy je. Vypadáš, jako když nosíš naslouchadlo." Jednou se mě také pán v sousední dráze zeptal, co to poslouchám za zajímavou hudbu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavel pavel | Web | 6. března 2012 v 18:54 | Reagovat

Mám doma podobné minirádio a někdy mi pípá taky. :-D

2 signoraa signoraa | Web | 7. března 2012 v 9:39 | Reagovat

Přiznávám se, že o podobném pípači jsem do přečtení tvého článku neměla sebemenší tušení. Zase jsem o něco málo moudřejší. :-D  :-D
Mám doma takový složitý organizér a hlava ho nebere. Maximálně v něm používám kalkulačku a v podstatě jsem ho dala holkám na hraní. Když jsem na podzim marodila, začalo cosi pípat v kuchyni krátce před jedenáctou hodinou. Vyhrabala jsem se z postele a dalo mi dost práce zjistit, co pípá a kde. Holky ho strčily mezi noviny. Druhý a následující den jsem se z postele neobtěžovala a nechala ho pípat. O víkendu, když byl muž doma, pokoušel se pípání vypnout. Nepovedlo se. Až pak následující týden jsem to vypla, nevím ale jak.
Já a technika - to moc dohromady nejde. :-D  :-D

3 frenekka frenekka | Web | 9. března 2012 v 22:47 | Reagovat

Ježiš....ono to pípne vždycky takhle u spánku...? To bych se opravdu zbláznila. Ani sem nevěděla, že to existuje :-), ale je fakt, že když se vypravim do bazénu tak jenom řádit, nejsem vytrvalý plavec :-). Jinak ještě k těm automatům...právě - přijde mi to s prominutím jako kravina. Mně dělají problém i ty nové automaty na jízdenky v metru. Už se u Vás stalo, že to někomu sežralo peníze?

4 Amelie Amelie | Web | 11. března 2012 v 19:56 | Reagovat

Taky jsem nevěděla, že to existuje. Mně tu kolikrát začne pípat nebo hrát nějaká zvuková hračka Jeníka a to je horor, když je to v noci a já nevím, KDE to je a bojím se, že to vzbudí Jendu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama