MHD v Ústí nad Labem

10. března 2012 v 18:33 | Pižlík1 |  Starosti všedního dne
"Přijela si sockou?", zeptal se mě jeden známý v posilovně. Na můj nechápavý výraz upřesnil, že se jedná o městskou dopravu, tedy MHD. Dále mě poučil, že se také říká "jezdit na mastné tyči", "jezdit paroháčem" apod. Cestovat MHD v našem městě není žádné terno. Hlavně do některých lokalit. Bydlím na trase z vyhlášeného sídliště Mojžíř, kde se navíc ještě cestující dělí na "před kloubem" a "za kloubem". Sednout si do zadní části vozu je vždy riziko, poněvadž bývá obsazeno problematickými cestujícími. Nevím, jak v ostatních městech, ale u nás každých deset minut pouští řidič hlášení: "Policie České republiky varuje před kapesními krádežemi a vandalismem. Věnujte zvýšenou pozornost . . . "
Trolejbus č. 51 do Neštěmic. Přes Neštěmice jezdí i problematická linka č. 57.
Někdy jezdím do práce v sobotu nebo v neděli prvním ranním trolejbusem. Od jisté doby si sedám přímo za řidiče, poněvadž se mi stalo, že v Krásném Březně přistoupilo padesát až šedesát rozjařelých účastníků cikánské diskotéky a pro mě a další tři normální cestující nastalo nekonečných deset minut hrůzy, než jsme dorazili do města. Pánovi za mnou sebral jeden výtržník noviny a další dostal několik pohlavků. Seděli jsme jako pěny a ani nedutali. Při vystupování jsem ani já nebyla ušetřena. Nejdříve mě nechtěli pustit ke dveřím a poté jsem vyfasovala ránu do zad a málem přistála pod trolejbusem. Jen tak, tak jsem udržela rovnováhu. O něco hůře dopadl pán za mnou, který po menší potyčce absolvoval pád na tvrdý chodník. Naštěstí kromě zašpiněné bundy se mu nic vážnějšího nestalo.
Zbytky po tramvajové dopravě, kterou představitelé minulého režimu neprozřetelně zlikvidovali a nahradili autobusy.

V rámci úsporných opatření zhruba před dvěma lety městskou dopravu zredukovali tak, že v sobotu, v neděli a ve svátek jezdí trolejbusy v třicetiminutových intervalech, což mi připadá na krajské město naprosto nedůstojné. Od příštího měsíce ji budu, ostatně jako každý rok, využívat minimálně. Buďto pojedu vlakem (vlakovou zastávku máme nedaleko) nebo použiji kolo, případně běžecké boty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 10. března 2012 v 19:21 | Reagovat

Ta historka noční (nebo brzoranní) je docela děsivá. Asi bych měla pěkné bobky, kdybych tam seděla a dovnitř se narvala tlupa těchto existencí.

2 helena helena | 1. dubna 2012 v 10:36 | Reagovat

Dokážu si to představit,cikáni bývají vždy silní,když jsou v přesile a k tomu ještě posilněni alkoholem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama