Italský mafián Umberto

12. listopadu 2011 v 22:16 | Pižlík1 |  Sport
Myslím, že na světě není nic nemožné. Jinými slovy - možné je úplně všechno. Mně se stalo, že jsem se seznámila s pravým italským mafiánským bossem, kterého jsem mylně pokládala za skromného, slušného člověka.
Luigi Putrone alias Umberto Bonfiglio (Bonfiglio znamená paradoxně v překladu hodný chlapec)

Když jsem před třinácti lety začala navštěvovat posilovnu v Neštěmicích, upoutal mou pozornost jeden cizinec. Měl pěknou svalnatou postavu, nosil značkové oblečení a jezdil v modrém seatu. A hlavně oproti jiným mužům neustále voněl značkovými parfémy. Choval se nenápadně a přijížděl kolem poledne, kdy bylo v sále nejméně lidí. Jmenoval se Umberto a tvrdil, že se přistěhoval z Itálie, aby mohl u nás podnikat. Bydlel na sídlišti v Krásném Březně, obchodoval s parfémy a v obchodním domě Labe si v prvním patře otevřel stánek s italskou kosmetikou. Asi rok nato zprovoznil v Krásném Březně vietnamský podnikatel v bývalé mateřské škole novou posilovnu, kam přesídlila většina návštěvníků neštěmického fitnessu. Jednak kvůli svéráznému jednání majitele posilovny a jednak z finančních důvodů, poněvadž vstupy u Vietnamce byly o něco levnější. Vždycky jsme se divili, proč se rozhodl pro změnu i Umberto, protože nikdy na rozdíl od většiny z nás neměl s majitelem v Neštěmicích žádné problémy a finanční nouzí také netrpěl. Dělali jsme si z něho legraci, že je šetřílek. Několik let jsem se s ním pravidelně setkávala při cvičení dvakrát až třikrát týdně a někdy jsme si dokonce při posilování navzájem pomáhali. Mluvil docela dobře česky, jeho chování bylo velice kultivované a kdykoliv jsem ho potkala ve městě, pozdravil a prohodil pár slov.

O to byl větší šok, když jsem v srpnu v roce 2005 koukala na televizní zpravodajství a viděla, jak zatýkali Umberta. Z našeho milého kamaráda se vyklubal devítinásobný bezcitný vrah, pravým jménem Luigi Putrone! V sicilské mafii Cosa nostra to dotáhl až na hlavu rodinného klanu. Jedním z jeho nejzávažnějších zločinů byl únos a vražda malého chlapce, kterého po třech letech věznění nechal uškrtit a rozpustit v kyselině. Koncem devadesátých let byl v nepřítomnosti odsouzen na doživotí a byl na něho vydán mezinárodní zatykač. Stal se jedním z nejhledanějších italských zločinců. V České republice, kam uprchl, přijal jméno Umberto Bonfiglio a začal žít novým životem. Cítil se bezpečně, protože si myslel, že je nemožné, aby ho vypátrali uprostřed malého zapadlého sídliště na Severu Čech.

O Umbertovi jsem již jednou psala 29. 6. 2009 v rubrice sport - článek Cvičení s mafiánem


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 13. listopadu 2011 v 13:17 | Reagovat

Tak to je naprosto šílený.
Vědomí, že chodíš každý den vedle někoho, kdo vypadá zcela normálně a příjemně, a zatím dělá takové věci...
A není jediný! Kolikrát bylo v televizi vysíláno o nějakém vrahu a lidi ze sousedství byli úplně šokovaní, že na pohled působil jako milý, sympatický člověk. Akorát že to nebyli mafiání... ???

2 watch replicas watch replicas | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 16:36 | Reagovat

A. Banananananananana!
http://www.thesewatches.com/

3 Francesco Francesco | E-mail | 29. července 2015 v 15:32 | Reagovat

Jsem Kamarad Umberto..Jmenuji se Francesco..je mozne s Vama se sejit..a reknu Vam jeste nejake veci..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama