Využití toaleťáku

18. srpna 2011 v 20:14 | Pižlík
"Budete-li zlobit, půjdete sloužit jako toaleťák," pokárala koťata se smíchem moje kamarádka, když byla u mně na návštěvě a ony se jí snažily šplhat po nohavicích. Bylo to v době, kdy jsem bydlela v Mojžíři a naše kočka Moruše se starala o své čtyři potomky. Koťata a kuřata se totiž ve středověku používala jako toaletní papír, poněvadž měla samočistící schopnost. Pak jsme chvíli přemýšlely, co slouží jako toaleťák některým dnešním žijícím primitivním kmenům. Že by kožešiny zvířat nebo rostliny? Nato se mi hned vybavil film o turistech na jednom indonézském ostrově, kteří podnikli celodenní výlet a zapomněli toaleťák. Paní ho nahradila ke svém smůle listy z jedovatého keře, dostala otravu a jen tak tak přežila.

Nedávno jsem zase potkala bývalou kolegyni z banky, dnes už důchodkyni, která v době totality místo toaleťáku používala zásadně Rudé právo, a to hned ze dvou důvodů. Za prvé byl rolovaný toaletní papír těžko k sehnání (v obchodech se prodával hlavně skládaný) a když byl, musela se na něj stát fronta. Za druhé si komunistický deník pochvalovala pro velké rozměry a kvalitu. Noviny se daly pěkně zmuchlat - žádný křídový nebo lesklý papír. Pokaždé, když jsem k nim šla na návštěvu, pro jistotu jsem si do kapes nacpala papírové ubrousky. Co kdyby? Časy se ovšem změnily a ona teď kupuje s oblibou heřmánkový papír značky Zewa. Tvrdí, že je to nejlepší kvalita, jakou kdy poznala a když ho mají v akci, nevává pro něj jet přes celé město. Okamžitě jsem si vzpomněla na vtip, jak pán netrpělivě čeká před second handem, poněvadž mají přivézt papír značky Zewa. Nahlas jsem nic ale neřekla, protože by se dnes už hodně stará paní také mohla urazit.
Takový papír se také prodává

Toaletní papír se dá využít i k spoustě jiných věcí, než k čemu byl vynalezen. Např. se z něho dají vyrábět panenky. Základní konstrukce se vyrobí z drátků a hustě omotá toaletním papírem. Prázdné ruličky zase nacházejí uplatnění při výrobě různých postaviček, sadbovačů nebo dekorací na zeď. A když narazíte na toaletní papír potištěný křížovkami nebo sudoku, můžete si i na toaletě cvičit a bystřit mozek.

Zdroj: obr. 3
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama