Casanova v městě duchů

17. července 2011 v 18:26 | Pižlík |  Věda, dobrodružství, výlety
V Severních Čechách se nachází nenápadné devítitisicové městečko Duchcov. Protože všechny názvy měst a obcí se od něčeho odvozují, můžeme předpokládat, že má nějakou souvislost s duchy. Kde ale takové duchy najít? Nejlépe na hradu nebo zámku. A protože Duchcov se může pochlubit nádherným barokním zámkem, můžeme začít hledat právě tam.

Duchcovský zámek

Nejvýznamnější osobou, spjatou s historií zámku, je italský světoběžník, dobrodruh a neodolatelný svůdce žen Giacomo Casanova, jehož duch dodnes promlouvá k návštěvníkům při každé zámecké prohlídce. Posledních 13 let života zde trávil jako knihovník hraběte Valdštejna a sepisoval svoje paměti. Zároveň působil i v roli společníka, neboť tehdy zámek navštěvovali významní lázeňští hosté z nedalekých Teplic a Casanova je bavil vyprávěním prožitých historek. Byli to výrazné osobnosti světové kultury a politiky, např. Beethoven, Chopin, Goethe, Schiller, Alexander I., Fridrich Vilém nebo hrabě Metternich.
Zkrátka město duchů - Duchcov se má čím chlubit!

Zdroj: obrázek
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 21. července 2011 v 22:06 | Reagovat

Děkuji za hlasování v souteži :-).
Ten zámek vypadá opravdu zajímavě a podlé té fotografie bych řekla, že se snad duchové vyskytovali i před obějektivem :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama