Vykládání karet

26. května 2011 v 17:00 | Pižlík |  Věci mezi nebem a zemí
Už od pradávna lidi lákalo znát svou budoucnost a používali k tomu nejrůznější metody. Mezi nejznámější patří výklad karet. Když mi bylo 16 let, s kamarádkou jsme byly přímo posedlé touhou poznat svůj osud a začaly shánět nějakou kartářku. V současné době, kdy se čarodejnice a vědmy předhánějí v nabízení svým služeb, by to nebyl žádný problém, ale tehdy úkol přímo nadlidský. Po úsilovném pátrání z nejrůznějších zdrojů jsme tajně navštívily (dříve jakékoliv věštění bylo zakázané) kartářku přímo v našem městě. Předem jsme byly poučeny, že nesmíme za výklad děkovat, protože karty jsou boží obrázky a věštba by se nenaplnila. Když jsme zazvonily u polorozpadlého domku, přišla otevřít ohnutá asi osmdesátiletá stařenka se zástupem zhruba patnácti koček. Celý výklad trval přibližně 15 minut a úplně přesně si pamatuji, že jsem se nedozvěděla vůbec nic. Babka si neustále něco mumlala pro sebe, já jí nerozuměla a bála se na cokoliv zeptat. Nakonec jsem tahala 10 karet, jednu po druhé a na každou jsem si měla v duchu něco přát nebo položit otázku. Kartářka pečlivě prohlédla vytaženou kartu, na chvíli se zamyslela a z jejích úst 8x zazněly komentáře typu "ano, vyjde to", nebo "bude to v pořádku", apod.

Pouze ve dvou případech řekla, že přání se splní na 50 %. Kamarádka na tom byla úplně stejně. Zaplatily jsme každá dvacet korun československých a co nejrychleji vypadly ze zatuchlého tmavého stavení.

Taroky a vykládací karty Ivy Hüttnerové

Po pádu železné opony jsem se rozhodla, že si zkusím vykládat karty sama. Nezačala jsem zrovna šťastně, protože místo populárních tarotových karet jsem omylem přinesla z obchodu domů karty tarokové. Ačkoliv trh začínal být zaplavován literaturou, zabývající se všemožnými tajemnými praktikami a metodami věštění, o tarokovým kartách, krom toho, že jsou hrací, jsem nic bližšího nezjistila. Na doporučení v jednom časopise jsem proto zakoupila další, tentokrát vykládací karty Ivy Hüttnerové s nádhernými obrázky, určené pro začátečníky, u kterých byl přiložen návod. Zkrátka, karty přímo pro mě! S obrovskou chutí a elánem jsem se pustila do věštění budoucnosti, ale po mnoha pokusech o co nejvěrohodnější výklad jsem dospěla k překvapivému závěru: karty mi vycházely až na malé výjimky tak, jak jsem si přála! Po tomto zjištění jsem se smířila se skutečností, že vědma ze mě nebude a oboje karty založila do krabice k čarodejnickým rekvizitám.
Krabice s rekvizitami
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Helena Helena | Web | 1. dubna 2012 v 10:27 | Reagovat

Já si vykládám andělské karty

2 AranisLea AranisLea | Web | 5. srpna 2012 v 10:42 | Reagovat

Nediv se, osud neexistuje, je to jen slovo, za který se schováš, když se něco poděá, aneb budoucnost je taková, jakou si jí uděláme :D

3 Sunshine Sunshine | E-mail | 8. září 2012 v 20:32 | Reagovat

Nazdárek.. :)
Prodám vykládací karty Ivy Hüttnerové za 7O,- Kč, i s návodem.. kdo by měl zájem, ať napíše na: marusiiik@seznam.cz. Díky, budu se těšit.. ;)
m.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama