Milešovka

13. září 2010 v 16:22 | Pižlík |  Věda, dobrodružství, výlety
V sobotu  jsem měla jít na triatlon do Povrlů. Myslela jsem, že se  nebudu moci zůčastnit kvůli opařené pravé ruce, ale nakonec jsem nešla úplně z jiného důvodu. Na ruce se sice puchýř neudělal, zato mě od pátku začalo pálit v krku, cítila jsem se strašně oslabená a měla zvýšenou teplotu. Měla jsem vztek, navíc jsem si naplánovala v pátek turistickou trasu 40 km přes kopce, abych stačila ještě něco natrénovat na Beskydskou sedmičku a nakonec jsem skončila v posteli. Já bych ale i přesto ten triatlon riskla, jenže Petr vyhrožoval, že mě v takovém stavu nepustí a vypustí  ventilky na kole.  Tak jsem celý den proležela.
Observatoř na Milešovce
Meteorologická observatoř na Milešovce

V neděli ráno se mi podařilo ukecat Petra, abychom šli na Milešovku. Musela jsem slíbit, že půjdu jen zlehla a pomalu. Jeli jsme vlakem  do Bořislavi a odtud šlapali nahoru na vrchol  Českého Středohoří.  Byli jsme naštvaní, protože z důvodu opravy observatoře je zavřený vstup na rozhlednu.  Z Milešovky jsme zklamaně sešli do Žimu, pak do Radejčína a přes Dubice  do Ústí nad Labem - Větruši. Celá trasa měřila přes 30 km.
Video bylo natočeno 12. 9 a ne 22. 9, jak je uvedeno v úvodních titulkách.

Nejzajímavější byl úsek mezi Dubicemi a Podlešínem, kdy vyznačená trasa vedla po louce na které stál  posed. Petr tam vylezl, odpočíval a já zůstala dole. Najednou mě upozornil, že po louce kousek od cestičky, kde jsem seděla, běží nějaká zvířata. Byli to čtyři býci, vpředu největší černý s rohami  a těsně kolem něho jeden světlý o něco menší a dvě telata. Bála jsem se promluvit a vydat jakýkoliv zvuk, aby si mě nevšimli. Prosvištěli kousek ode mě a my  pak ještě chvíli čekali, než jsme se odhodlali pokračovat v cestě. Stejně jsme dávali pozor a každou chvíli preventivně hledali vhodný strom pro  případ nebezpečí.
Milešovka
Milešovka - královna Českého Středohoří - 836,6 m. Německy je nazývána Donnersberg (Hromová hora). Největrnější hora naší republiky - bezvětří průměrně jen 8 dní v roce. Výrazně převyšuje vrchloly v širokém okolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama