První den naší dovolené - 20. 6. 1956

21. června 2010 v 8:00 | Pižlík |  Dovolená
Ráno jsme vyhlédli z okna a ejhle! Ono opět lilo jako z konve a teploměr ukazoval 9 stupňů Celsia! Raději jsme neriskovali a odjeli autem do Českého Krumlova. Kola jsme pro jistotu dnes vynechali.
Na náměstí stály tři papírové šablony v kostýmech, kdo chtěl, mohl tam strčit hlavu a nechat se vyfotit.

V Krumlově probíhaly "Slavnosti pětilisté růže" a tak  po městě pobíhali lidé v dobových kostýmech a na náměstí až k zámku stály stánky s místními  specialitami. Naštěstí se počasí umoudřilo a pršelo jen občas. Zima byla ale pořádná! Teploměr se nevyhoupl nad 11 stupňů. Po Vltavě sjížděli vodáci jez a minimálně polovina se převrátila a skončila v ledové vodě. Nechtěla bych být v jejich kůži! Na jarmarku jsem konečně sehnala parádní zvoničku ze železa. Má nádherný zvuk. V hradním příkopu jsme chvíli pozorovali medvědy a protože všude proudily neustále davy lidí, raději jsme odjeli do Dřísova hledat keltské oppidum a zříceninu Dívčí kámen.
Zřícenina Dívčí kámen

V Dřísově jsme nechali auto na parkovišti, zdodumentovali  keltské oppidum a šli po vyznačené stezce k zřícenině hradu. Jedná se poměrně rozsáhlý hrad, ostatně vystavěli ho páni z Rožmberka. Překvapilo mě, že tento hrad jako jeden z mála nebyl nikdy dobyt ani vypálen, ale byl cíleně opuštěn. Doufám jen, že se další dny počasí umoudří a my konečně budeme moci podnikout výlety na kole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama