Druhý den dovolené - 21. 6. 2010

21. června 2010 v 20:43 | Pižlík |  Dovolená
Ráno bylo po dešti, teplota 9 stupňů Celsia, nicméně jsme nasedli na kola a vyjeli na výlet. Pořádně jsme se nabalili,  protože foukal ledový vítr. Štěstí,  že jsem měla zimní rukavice! Celou cestu jsem je nesundala. Zhruba po pěti kilometrech směrem na Stožec Petr uviděl v trávě ježka, slezl z kola a chtěl ho nafilmovat. Ježeček se stočil do klubíčka a nechtěl s námi  spolupracovat. Popostrčili jsme ho tedy kousek dál do  trávy od silnice, aby ho nic nepřejelo a chtěli pokračovat v cestě.
Ježka se nám podařilo alespoň vyfotit.

Jenže Petr zjistil, že má píchlé zadní kolo. Ještě, že jsem měla náhradní duši!  Nicméně jsme se její výměnou  dost zdrželi. V Radvanovivích jsme míjeli   ohradu, kde  se  povaloval jeden koník na zemi a na něm stála koza. Než jsme stačili  tento unikátní obrázek vyfotit, přiběhla kůzlata a koza z hřbetu koně seskočila. Pokračovali jsme dál do Nové Pece, odtamtud přes  Přední Zvonkovou do bývalého Kyselova na  nejdelší přívoz v Česku (1,5 km).
Přívoz
Na přívoze na Lipně bylo zima víc než veliká.

Z přívozu na druhé sraně jsme dojeli do Černé v Pošumaví na vlakovou zastávku. Tam jsme nasedli na vlak  do Volar, kde jsme přestoupili na motoráček do Lenory. Z Lenory jsme už museli opět na kole. Asi po čtyřech kilometrech se Petrovi podařilo píchnout zadní kolo podruhé. To už jsme nic nelepili ani neměnili a těch pár kilometrů kolo dotlačili do našeho penzionku ve Strážném.
Nádražní budova v Černé v Pošumaví.

Dnes jsme ujeli 65 km, přitom jsme měli dvakrát defekt. Zima strašlivá, mrzly mi prsty u nohou, uši i nos! Ale všechno jsme ve zdraví přežili!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama