Bishorn - 4 134 m

31. května 2010 v 16:02 | Pižlík |  Věda, dobrodružství, výlety
Tak je rozhodnuto. Poslední týden v srpnu jedeme na jih Švýcarska a podnikneme, pokud to počasí dovolí, výstup na Bishorn. Snad dostanu dovolenou. Pojede nás celkem 7. Míra s Evou a já s Petrem pojedeme vlekem na FIP, zbytek (Ivan, Petr Holub s manželkou) autem a vezmou nám nějaké věci. Budeme toho mít požehnaně!
Bishorn
cepín
Bishornu se sice říká "Quatre mille des dames" neboli čtyřtisícovka pro dámy, protože technicky výstup není až tak náročný Ovšem takových relativně  nenáročných vrcholů je víc, např. Breithorn, Gran Paradiso nebo i Mont Blanc. Fyzická náročnost výstupu je ovšem  veliká, protože ve dvou dnech budeme muset  překonat převýšení dva a půl kilometru. Vyjdeme z údolí Zinal (1675 m) na chatu  Tracuit (3256m), kde budeme nocovat a odtud podnikneme výstup na vrchol (4153 m).  Budeme muset být přivázáni na laně, protože v ledovci jsou trhliny. Pokud to síly dovolí, mohli bychom ještě zkusit vystoupat na východní vrchlol Pointe Burnaby (4134 m). Nevím ovšem, jaké bude počasí a zda budu schopna ještě pak nějakého výkonu. Cesta dolů pro mě bude mnohem, mnohem horší a navíc mám strach, jak můj organiznus bude reagovat na
mačky
nadmořskou výšku.

Musím si postuně začít dokupovávat věci, např. sedák, cepín apod., což není také levná záležitost. Pokud se nám letos výstup podaří, tak bychom mohli příští rok podniknout opět něco podobného. Zkrátka já bez hor nedokážu žít!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama