Šumava 9. 2. - 10. 2. 2010

11. února 2010 v 19:11 | Pižlík |  Dovolená
V úterý 9. 2. jsme si dali tak trochu odpočinkový den. Nejdříve jsme se vydali (na běžkách) na místo, kde jsme v pondělí zapadli a zapomněli kobereček, když jsme se snažili podložit přední kolo větvemi a vším, co bylo po ruce. Běžecká stopa vede souběžně se silnicí, jenže v místě, kde se nám nehoda stala, nejde ze stopy na silnici pořádně vylézt, poněvadž mezi krajem vozovky a stopou leží příkop porostlý stromky a hlavně je pokrytý velkou pokrývkou sněhu. Zavolala jsem na Petra, že o kus dál bude přístupnější terén a skutečně po 100 m jsem bez problému projela kousek louky, vylezla na silnici a sešla k označenému místu. Jenže Petr už tam na mě čekal s nalezeným koberečkem, vypadal jako sněhulák, protože se brodil po pás ve sněhu příkopem.
Po důkladném oklepání a očištění od sněhu, jsme pokračovali směrem na Mlaku a pak zpět oklikou do Strážného. Třikrát jsme museli uhýbat z cesty rolbě, která upravovala stopy. Když nás míjela poprvé, seděl uvnitř jenom řidič, podruhé i spolujezdec a potřetí nahoře na korbě ještě nějaký člověk s kamerou a se psem. Ujeli jsme 15 km.

Ve středu 10. 2. jsme jeli směr Mlaka, Nové údolí, Stožec, České Žleby, Strážný. Bylo polojasno, teploměr zase ukazoval 10 stupňů pod nulou. Když jsem sjížděla k rozcestníku na Mlaku, zničeho nic se z postranní cesty vyřítil z kopce jako dělová koule nějaký běžkař a rozplácnul se kousek přede mnou jako žába. Pak se postavil do stopy tak nešikovně, že jsem měla co dělat, abych do něho nevlítla. Za chvíli přijel i Petr a když viděl, že tam běžkař zabírá obě stopy, začal brblat, co je to za umělce. Ten tam stál z nepochopitelných důvodů pořád dál a nic neříkal. Já v domnění, že se jedná o Němce, jsem Petrovi líčila jeho parádní pád a neodpustila jsem si poznámku, že jen nemehlo se může tak blbě postavit. Když jsme dojeli do Stožce a objednali si v restauraci Pstruh oběd, po chvilce vešel i náš běžkař (jel obráceně než my) a my zjistili, že je to Čech. Tak to byl zase trapásek! Na cestě ze Stožce začínalo sněžit a my měli strach, aby nás nechytla vánice. Naštěstí jsme dojeli do Strážného docela v pohodě. Trasa měřila 28 km, tzn., že už jsme ujeli od neděle přes 100 km. Ve čtvrtek jdeme plavat do plavecké haly ve Volarech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama