Tenká kůže

29. ledna 2010 v 19:08 | Pižlík |  O mně

Proč já jen tenkou kůži mám?


Tuhle otázku si pokládám vždy, když je mi zima. Ne normální zima, ale taková, při které se klepu, mám ledový nos, uši, ruce a nohy. S přibývajícím věkem je to stále horší. Strašně ráda jezdím na běžkách, ale rok od roku trpím stále víc a víc. Netroufla bych si vyjet bez batohu, kde mám uloženy minimálně troje různé rukavice a rezervní kusy oblečení, které podle potřeby na sobě obměňuji.

Závidím lidem, kteří se oblečou a jedou klidně dvacet nebo i více kilometrů v jednom kuse bez převlékání. Já to nedokážu, protože když mi začne být velké horko, nemohu pokračovat dál. Dělá se mi mdlo, takže nezbývá nic jiného, než svršky, které jsem na sebe pracně naskládala, zase odkládat, jinak bych zkolabovala.

Největší utrpení zažívám s rukavicemi. Moje prsty se
špatně zahřívají a tak během 2 let jsem si koupila už čtvery kvalitní rukavice. Všechny stály okolo tisícovky a vždy mi prodejce tvrdil, že v nich nemůže být zima. Naposledy jsem je kupovala na Kvildě, kdy mi ledový vítr profoukl teflonové sjezdové rukavice a já necítila prsty. Tam mi majitel sportovního butiku poradil, že se pro takové zmrzlíky jako jsem já, vyrábí tenké "vložkové" rukavice z "moiry"a na ně se nasazují teflonové palčáky. Je pravda, že teprve při takovéto kombinaci mi ruce nepromrzly. Ty ale používám jen při skutečně extrémních podmínkách. Když jezdíme trasy, kde se střídají úseky otevřených větrných plání a chráněných lesních cest, rukavice si podle potřeby měním.

Když dojedeme, musím se pořádně nabalit a na sebe navléci vše, co mám v batohu, a to se i přesto klepu jako osika. Nepomáhají ani tepelné zahřívací polštářky na ruce. Když promrznu hodně, tak se nezahřeji ani po osprchování, ba naopak, zdá se mi, že chlad jakoby vystupoval z mých kostí. Tento nepříjemný pocit trvá někdy i několik hodin.

Četla jsem článek, že ženy takovými stavy skutečně trpí, poněvadž mají tenčí kůži než muži a trvá jim mnohem déle než se zahřejí. Když jsme kupovali spacáky, tak nám prodavač tuto skutečnost potvrdil a doporučil mi spací pytel specielně pro ženy. Je sice o něco objemnější, ale jsem s ním naprosto spokojená.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amelie Amelie | Web | 10. ledna 2012 v 13:59 | Reagovat

Já jsem totální zmrzlík a proto na hory nejezdím, zmrzla bych. Nemám ráda zimu.

2 Malkiel Malkiel | Web | 10. června 2012 v 3:15 | Reagovat

Sákryš, tak to já asi budu ženská, protože jsem děsně zmrzlej. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama