Předvánoční Praha

23. prosince 2009 v 19:27 | Pižlík |  Věda, dobrodružství, výlety
V pondělí jsem jela do Prahy na školení o platebních kartách. Obdržela jsem certifikát, takže už nic nebrání tomu, abych mohla příjímat platby kartou. Konečně si nemusím na okno lepit ceduli - porucha terminálu.

Skončili jsme kolem jedenácté, Petr přijel za mnou s tím, že si projdeme předvánoční Prahu. Ze Smíchova jsem pochopitelně jela na opačnou stranu metrem, takže chvíli trvalo, než jsme se sešli. Prošli jsme vánoční trhy na Václavském a Staroměstkém náměstí, aby byla jsem docela pěkně naštvaná, protože 80 % stánkařů mluvila rusky. Dokonce i u klasických českých trdelníků převládala ruština. Navíc sortiment zdaleka nepřipomínal vánoce. Ruské matrjošky, huňaté papachy, kýčovité magnetky a cetky, které nemají s vánoční tematikou nic společného, a nyní nejnovější hit - chechtající se čarodejnice. Slabý odvar vánočních trhů v Drážďanech! A přitom je Praha mnohem větší! Už mě sem nikdo před vánocemi nedostane.

Ale abych nebyla úplně zase tak nespravedlivá, výzdoba nebyla nejhorší a v jednom obchodě jsme koupili keramický adventní věnec, který jsme dlouho sháněli. Byla strašná zima a tak po necelé hodině jsme kráčeli na hlavní nádraží. Vlak, kterým jsme měli jet, nabral 70 minut zpoždění, a my museli čekat na další. Když jsme konečně dorazili do Ústí nad Labem a po přestoupení na osobáček do Děčína se radovali, že konečně budeme doma, lokomotiva ve stanici před zastávkou, kde jsme měli vystupovat, vypověděla službu (asi zamrzla) a my museli poslední 3 kilometry dojet městskou dopravou.

Doma jsem navíc zjistila, že na certifikátu, který jsem obdržela, mám uvedeno špatné ID číslo. Přes všechny potíže se mi ale návštěva Prahy líbila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama