Nový kostým

9. listopadu 2009 v 19:36 | Pižlík |  Starosti všedního dne
Míša má zítra promoci. Minulý týden ve čtvrtek jsem ve městě zahlédla na výloze jednoho butiku: sleva 50 % na všechno zboží. Neodolala jsem a vešla dovnitř, protože mě navíc upoutal vystavený světlý kalhotový kostým. Ne, že bych doma neměla společenské oblečení, ale už dlouho jsem si nic podobného nekoupila.

Uvnitř jsem si zkoušela několik modelů, až jsem se rozhodla právě pro ten světlý kalhotový kostým, vystavený ve výloze. Tradičně mi byly dlouhé rukávy a také nohavice u kalhot. "To nic," usmála se paní prodavačka, "do zítřka vám to opravíme". Řekla jsem, že si přijdu pro kostýmek až v pondělí a že bych v něm ráda jela v úterý na promoci. "V pondělí ráno tady určitě bude", ujistila mě. Tak jsem si dnes v poledne (pondělí) kráčela pro nový kostýmek, ale paní prodavačka zjistila, že jsou pouze opravené kalhoty, které si mohu vzít, ale sako ještě není přivezené. Vzala si ode mě telefonní číslo, že mi zavolá, jakmile sako bude na prodejně.

Šla jsem tedy plavat do Městských lázní, protože jsem byla domluvená s Petrou, že si pěkně procvičímě totální plavání. Moc jsem se těšila, neboť Petra je človíček, který mi dokáže zlepšit náladu. Po plavání jsem pořád koukala na telefon, ale žádná SMS ani žádný hovor z butiku. Ve čtyři hodiny jsem tedy do prodejny zatelefonovala sama. Dozvěděla jsem se, že sako ještě pořád není dodáno, ale mám si zavolat ve čtvrt na šest, že tam zcela jistě bude. Jenže ono tam nebylo ani ve čtvrt na šest, ale zato jsem byla ujištěna, že zítra ráno bude stoprocentně.

Takže co teď? Na promoci musím ve starých šatech a kostýmek, který si vyzvednu až další týden (budu totiž pořád v práci), poprvé provětrám "Bůh ví kdy." A to ještě nevím, co se z toho všeho vyklube, protože je víc než podezřelé, že paní, která upravuje oděvy, nedodává kostým vcelku, ale po částech. Co ale vím zcela určitě, je fakt, že v tomto butiku už mě nikdy nikdo neuvidí. Škoda jen, že kostým je již zaplacený (2000 Kč), jinak bych ho tam s plnou parádou nechala.
Mrzí mě to, ale na druhou stranu si říkám: nebuď smutný Pižlíku, na světě se stávají horší věci.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama