Jazykové kurzy

25. listopadu 2009 v 21:17 | Pižlík |  Starosti všedního dne
Pořád přemýšlím, jak se zdokonalit v němčině. Chtěla bych se ji naučit pořádně a důkladně, ale mám pocit, že tímto tempem toho dosáhnu pět let po smrti. Zkusila jsem vyhledat jazykové kurzy v cizině a napsala o cenovou kalkulaci. Vypadá to jednoduše, jenže to má háček a ne jeden. Abych se dočkala kýženého výsledku, potřebovala bych absolvovat alespoň měsíční pobyt, a to nemůžu. Za prvé: kde vzít dovolenou? Za druhé: kde vzít peníze?
Zjišťovala jsem tedy nějaké informace o intenzivních jazykových kurzech u nás v Česku a někdy jsem narazila na docela podivné praktiky. Jedna škola nabízí intenzivní týdenní nebo čtrnáctidenní kurzy, kde se vyučuje jakousi zvláštní technikou. Osm hodin výuky denně se střídá s relaxací v podobě nějaké hudby, a proto by si měli studenti vzít pohodlné oblečení a také MP3, protože budou poslouchat v přestávkových blocích relaxační hudbu. Navíc by si každý hudbu měl pouštět ještě i před spaním. Tím dochází k lepšímu ukládání probrané látky do mozku studenta. Po přečtení informačního článku jsem tuto školu hned vyřadila. Další školy pořádají rodinné kurzy, o kterých mám také pochybnosti. Po několikahodinovém pátrání na internetu jsem sice našla vyhovující nabídky, ale po pečlivém zvážení jsem dospěla k závěru, že nakonec zkusím čtrnáctidenní kurz v Německu. Je to finančně náročnější, ale rozhodla jsem se, že si nekoupím lyže na Skate, které jsem plánovala, něco ještě našetřím a pojedu v květnu nebo červnu na dva týdny do Hamburgu nebo Berlína.
Většině lidí pravděpodobně připadá divné, že v tomto věku se stále o něco snažím, ale já musím mít před sebou nějaký cíl, jinak by se ze mě stala mrzutá, protivná, zatrpklá ježibaba. A nakonec, kdybych pořád o něco neusilovala a nevymýšlela něco nového, nebyla bych to zkrátka já.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 janecek janecek | Web | 20. února 2015 v 16:33 | Reagovat

Mrkněte na super jazykové kurzy v odkazu výše, vybral jsem si tam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama