Návštěva v Plzni (17. - 18. 10. 2009)

23. října 2009 v 3:44 | Pižlík |  Starosti všedního dne
V sobotu jsme jeli do Plzně, protože se ženil Tomáš (Petrův mladší bratr). Dáša (nevěsta) sice byla po operaci ruky, ale nic nebylo vidět a kdyby jí Tomáš nemusel krájet maso, nikdo by nepoznal, že v nedávné době prodělala chirurgický zákrok. Měla nádhernou kytici z bílých růží v kombinaci se zeleným břečťanem. Květy byly tak dokonalé, že jsem neodolala a musela se jich dotknout, abych se předsvědčila o jejich pravosti.
V neděli jsem chtěla jít plavat, tak jsem na internetu zjistila bazény, otevírací dobu a hlavně spojení, jak se k nim dostat. Nejvíce mě překvapilo, že v Plzni, docela velkém městě, přetrvávají technické nedostatky. Jízdenky na MHD jsou pouze nepřestupní, navíc se musí proděravět v zastaralých strojcích a pokud chcete vystoupit, musíte zmáčknout tlačítko, jinak se nedostanete ven. Počasí se nevydařilo, foukal ledový vítr a chvílemi pršelo. Když jsem v tom nečase dorazila k plavecké hale Na Slovanech (je tam také on-line kamera) a viděla spoustu aut na parkovišti, začala jsem tušit něco nepříjemného. A skutečně jsem se nemýlila, protože bazén byl pro veřejnost uzavřen z důvodu konání plaveckých závodů. Byla jsem pěkně naštvaná, protože na internetu se o žádné akci nepsalo. U pokladny jsem nadávala jako špaček, že by se měly takovéto akce uvádět na webových stránkách. Moc jsem si nepomohla, ale alespoň se mi ulevilo.

Šla jsem si prohlédnout okolí. S mým orientačním smyslem jsem měla strach, že se ztratím, ale objevila jsem krásnou dominantu, podle které jsem se perfektně orientovala - kostel. Zrovna tam probíhala mše, doslova balzám na mou duši. Má mysl se zklidnila a ani se mi počasí nezdálo tak strašné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama