V září zářím

5. září 2009 v 19:40 | Pižlík |  O mně
Měsíc září byl od malička mým nejoblíbenějším měsícem. Ne proto, že mám narozeniny, ale vždy, když nastaly důležité události a změny v mém životě, odehrálo se to právě v září.

V září začíná škola a také divadelní sezóna. V září je ještě teplo, slunce svítí a přitom už nepálí. Zkrátka pro mě ideální počasí. Navíc v tomto měsíci si mohu natrhat dle libosti přímo ze stromů mou nejoblíbenější potravu - jablka. Je to moje posedlost a závislost. Což o to, teď je jablek v obchodě po celý rok dostatek, ale v dřívějších dobách jsem přibližně od května do konce srpna strašně trpěla, protože jablka se nedovážela a na našich stromech (kromě letních, a to se pěstoval snad jen jeden druh) ještě nic neuzrálo. Tak jsem okusovala alespoň nezralá. Vždycky jsem dostala jakousi kopřivku nebo vyrážku, což mi nevadilo a konzumovala jsem je vesele dál.

V druhu jablek si nevybírám. Chutnají mi všechny odrůdy, od sladkých po kyselé, od červených po žluté. A když je nouze, nevadí mi ani, když jsou trochu nahnilá, nebo scvrklá. Hlavně, že je to jablko. Jakéhokoliv jídla se dokáži vzdát, jen jablek ne. Přitahují mě jako magnet. Když jsem byla před rokem na vyšetření u lékaře, protože mě neustále pálila žáha, ptal se mě mimo jiné na skladbu mé stravy. Když přišla řeč na jablka, pověděla jsem, že sním tak dvě až tři denně. Spokojeně pokyvoval hlavou do té doby, než zjistil, že myslím kila a ne kusy. Málem spadl ze židle a pronesl: "Ženská nešťastná, to by položilo i slona. Vždyť z toho dostanete ledvinové kameny!" Tak jsem ho uklidnila, že ledvinové kameny jsem měla dva, které ze mě naštěstí vylezly přirozenou cestou.

Je pravda, že od té doby (doktor mě pěkně vystrašil - dával mi přednášku, co si všechno mohu nadměrným užíváním těchto plodů způsobit) se snažím konzumaci omezit, někdy s menším, někdy s větším úspěchem. Nicméně jsem opět letos v září nadšena, když jedu na kole a mohu si ze stromu utrhnout nějaké jablíčko.

Kromě toho je mi jabloňový strom sympatický tím, že je úzce spjat s vědou, když přímo pod ním podle pověsti napadla jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob Isaaca Newtona slavná myšlenka gravitace.
Takže v září se snažím zářit, pokouším se pod jabloní něco kloudného vymyslet (bohužel nejsem Isaac Newton) a přitom se uklidňuji pohledem na krásná šťavnatá jablíčka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama