Duo Morpleus - koncert v Lichtenštejském paláci

28. března 2009 v 18:01 | Miloš Bittner |  Hudba

Pátek, 13. březen 2009

Koncert Dua Morpheus v Lichtenštejnském paláci 25.2.2009

Dne 25.2. proběhl v sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze koncert Dua Morpheus. Jeho členy jsou violistka Jitka Hosprová a klavírista Michal Mašek.


Přenádherný večer plný prvotřídní interpretace takřka zaplnil celý sál, Ti kdo zde v tento večer chyběli, jednoznačně zaváhali. Z programu si jistě každý vybral tu "svou" skladbu, pokud bych ale umělce o zopakování některého z opusů požádal já, hrál by se (bohužel již zesnulý) Zdeněk Lukáš a jeho Canto appassionato, které bylo skladatelem věnováno přímo Jitce Hosprové. Fantastická skladba, která mi zní v uších doteď!

Autogram Zdeňka Lukáše z 16.2.2006 kdy hrál v Rudolfinu jeho violončelový koncert František Host. Českou filharmonii při svém debutu dirigoval Leoš Svárovský.


Velice příjemným překvapením byla skutečnost, že Jitka Hosprová každou ze skladeb poutavě uváděla. Je to věc, která by dle mého soudu slušela mnohem většímu počtu koncertů. Ano, několikrát jsem to už u různých komorních souborů slyšel, drtivá většina koncertů však bývá beze slov a je to možná opravdu škoda.


Půvabná violistka, díky jejíž brilantní hře lze z její violy skutečně slyšet nebesky krásné tóny, takto uvedla i skladby Arvo Parta, Daria Milhauda a Rebecci Clarke.

Sympatického klavíristu Michala Maška jsem v tento večer slyšel poprvé. Z jeho hry bylo cítit dokonalé souznění s violou Jitky Hosprové, jednoznačně se uvedl jako velký znalec svého nástroje, jsem přesvědčen, že ho čeká zajímavá budoucnost.

Připomínám, že v pondělí 23.března bude publikován rozhovor právě s violistkou Jitkou Hosprovou připravený speciálně pro náš blog. Věřím, že naši čtenáři využijí možnost se pomocí komentářů k rozhovoru na cokoliv této umělkyně zeptat. Jitka Hosprová následně velmi ráda odpoví.

autor : operadream@centrum.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Jan | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 14:53 | Reagovat

Pravdu máš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama