Naše kočka Moruška

29. prosince 2008 v 19:05 | Pižlík |  Zvířata
Teď něco o kočce Morušce. Byla tmavě mourovatá, vypadala jako zmenšená kopie tygra. Odkoukala chování od psů a tak se také i chovala. Když šel kolem domu nějaký pes, plížila se po plotě v těsném závěsu za ním. Některé psy vůbec nechtěla pustit kolem našeho domu. Musela jsem ji z okna okřiknout, aby je nechala na pokoji. Když jí byl některý pes abnormálně nesympatický, vyběhla proti němu ze zahrady na silnici a na nic netušícího chudáka zaútočila. Většina psů se bála a nechtěla projít. Kdyby to byli malí psi, dalo by se to pochopit, ale ona kolikrát nechtěla pustit psy středního a velkého vzrůstu. To jsem musela vyběhnout a kočku odchytit, aby mohl pes s majitelem pokračovat v cestě. Někteří majitelé psů z toho moc velikou radost neměli, ale většinou se smáli, že takovou kočku ještě neviděli a doporučovali svým známým, aby se na ni šli také podívat. Tak nám kolem domu začaly proudit davy rodičů s dětmi, aby si prohlédli naši slavnou kočku.
Jednou jsme byli pozváni k sousedům přes ulici na táborák. Problém byl v tom, že měli psa, takového roztomilého voříška a milá Moruša si usmyslela, že přijde za námi. Sedla si spokojeně vedle mě k ohni a pozorovala. Kdykoliv se pejsek přiblížil na vzdálenost pět metrů, vystartovala jako kůň, naježila se a začala před ním poskakovat. Pak to pes vzdal a šel si lehnout do boudy. Když jsem odcházeli, Moruša se pozastavila u boudy a ještě na něho výhružně prskla.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 helena helena | Web | 9. dubna 2012 v 13:25 | Reagovat

Také jsme měli kdysi fenku knírače středního.Byla velmi milá a nosila si vždycky od pekaře piškoty v tlamě.Hodně lidí se vždy otáčelo a obdivali ji.Pak někde snědla jed na krysy a zemřela v noci na mé narozeniny.Od té doby už nechci žádného psa,nechci zažít něco podobného.Ted' máme kocoura,který nás adoptoval,jde si ven,když se mu chce a pak zase přijde.Je svým pánem.Vím,že jednou přijde taky konec jeho života,ale nemyslím na to.

2 Helena Helena | Web | 9. dubna 2012 v 13:25 | Reagovat

jsem ve spamu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama